HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriyeli Terörist İtiraf Etti: İsrail’den Yardım Aldık

Terörist Muhammed el-Ali, 27 Haziran 2012’de Nusra Cephesine bağlı silahlı bir terör grubuyla birlikte Şam kırsalının Druşa Bölgesindeki İhbariye televizyonu binasına saldırdıklarını, gazetecilerin ve çalışanların bir kısmını katlederek bombalamadan önce binanın içindeki teçhizat ve cihazları çaldıklarını itiraf etti.

Terörist, Kunaytra’daki Şehit Memduh Abaza Hastanesine saldırıp soyma gibi eylemlere katılarak İsrail İşgal varlığından Golan toprakları yoluyla yardım aldıklarını söyledi.

Terörist el-Ali Suriye televizyonunun dün yayınladığı itiraflarında, İhbariye televizyonunu Nusra Cephesinin yalanları ve gerçek yüzünü deşifre ettiği için basıp bombaladıklarını belirterek Nusra Cephesine bağlı terör grubu üyelerinin kanal çalışanlarını rehin aldıktan sonra binadaki cihazları söküp kamyona yüklediklerini, arından binanın etrafına bomba düzenekleri yerleştirdiklerini ifade etti.

“Ardından rehin aldığımız gazeteciler ve kanal çalışanlarını katlettik. Muhammed Assud adlı terörist çalışanlardan birinin boğazını bıçakla kesti. Bu arada güvenlik güçlerinin binaya gelmekte olduğu haberini aldık ve televizyona ait araçlardan birini de alarak oradan uzaklaştık. Fakat kaçarken bize ateş eden birinin kuşun sıkıp öldürdük. Telefonu, kimliği ve üzerindeki 3 bin lirayı da çaldık” diye konuştu.

Grubun İsrail’in işgal ettiği Golan topraklarına yerleştirdiği tel örgüleri araçlarla geçerek onları bekleyen İsrail askeri araçlarından gıda paketleri teslim aldığına dikkat çeken terörist, İsrail askerlerinin tel örgünün bulunduğu bölgeye yerleştirilen mayınları temizlediklerini ve tel örgüleri kestiklerini kaydetti.

El-Ali, cennet hurileri diye bir şey olmadığını, kendilerine fetva veren şeyhin en büyük hırsız ve soyguncu olduğunu belirterek bu şeyhin hiçbir zaman namaz dahi kılmadığını, gruptaki Muhammed Dehham adlı şahsın da aynı şekilde silah ve sigara kaçakçısı olduğunu ifade etti.

Birçok aileyi ve çocuğu evsiz barksız bırakıp göç ettirdiklerini dile getiren terörist, hala silah taşıyan arkadaşlarına kendilerini affedecek devlete teslim olma çağrısı yaptı

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.