HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriyeli Teröristler Sivil Halkın Üzerine Ve Camilere Onlarca Havan Mermisi Fırlattı. 2 Şehid, 10 Yaralı

Hain ve gaddar teröristlerin muhtelif bölgelerde sivil yerleşim alanları ve ibadet yerlerine havan saldırıları devam ediyor.

Teröristlerin bugün attıkları havan mermisi Şam’ın Kassa Bölgesindeki Krawles Kilisesine düştü.

Emniyet Müdürlüğünden bir kaynak, havan mermisinin kilisenin çatışsına düştüğünü belirterek, beşeri kayıpların olmadığını ve sadece kilisede maddi hasarın meydana geldiğini söyledi.

Kaynak; teröristlerin attıkları bir başka havan mermisinin Bağdat Caddesindeki Kızılay Hastanesi yakınlarında sivil bir vatandaşın evine düştüğünü aktarırken, yine beşeri hasarın olmadığını ve sadece maddi hasarın meydana geldiğini ekledi.

Havan Saldırısında Bir Çocuk Yaralandı

Hain ve gaddar teröristlerin muhtelif bölgelerde sivil yerleşim alanlarına havan saldırıları devam ederken, Şam’ın Amara Semtine attıkları havan mermisi bir eve düştü.

Yetkili bir kaynak; teröristlerin attıkları havan mermisinin semtteki el-Sedat Camisi yakınlarında bir vatandaşın evine düştüğünü ifade ederken, bunun sonucunda bir çocuğun yaralandığını ve evde maddi hasarın olduğunu ekledi.

Havan Toplarıyla Vatandaşları Hedef Aldılar

Halep Kentinin Meydan Bölgesinde teröristlerin iki havan topuyla saldırıları sonucunda 2 vatandaş şehit düşerken bazı vatandaşlar da yaralandı.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; havan toplarının Meydan Bölgesindeki kalabalık olan sebze pazarına düştüğünü, bunun sonucunda 2 vatandaşın şehit düştüğünü ve bazı vatandaşların şehit düştüğünü ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.