FilistinHaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Dera kırsalında korsan İsrail füzeleri yakalandı

Suriye silahlı kuvvetleri Dera Kentinin Beled Bölgesinde teröristlerle sıcak temasa girdiğini belirten askeri kaynak, çatışmada aralarında azılı katillerin bulunduğu bir çok teröristin öldürüldüğünü belirtti.

Kaynak kırsala düşen Hirak Beldesinde su deposu yönüne sızmaya çalışan bir terör grubunun tüm üyeleriyle tamamen etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Neva, Tel el Cabiye ve Nasırıye bölgelerinde bir çok terör grubunun tüm üyeleriyle etkisiz hale getirildiğini söyleyen kaynak, operasyonlarda İsrail malı füzeler, uzun namlulu otomatik savaş silahları ve gelişmiş iletişim cihazlarının ele geçirildiğini ifade etti. Kaynak öldürülen teröristler arasında ‘Mücahidin Taburu’ adlı terör oluşumunun elebaşı Abbas Mahmut el-Reşdan ve daha bir çok azılı teröristin bulunduğunu ekledi.

Askeri kaynak silahlı kuvvetlerin Etman, Doğu Mleyha ve Tafas bölgelerinde sürdürdüğü operasyonlarda yine aralarında azılı katillerin bulunduğu bir çok teröristi suç aletleriyle birlikte etkisiz hale getirdiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.