HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Deyrezzor kenti ve kırsalında teröristler çok ağır kayıplara uğratıldı

Suriye ordu birlikleri Deyrezzor kentinde güven ve istikrarı sağlamadaki ulusal görevleri çerçevesinde, Cbeyle ve Sanayi Semtleri, Fuat Sineması, Huveyca Mreiye ve Huveyca’da terörist gruplarla çatışmaya girmesi sonucunda çok ağır kayıplara uğrattı.

SANA muhabirine açıklama yapan yetkili kaynak, bir ordu birliğinin Cbeyle, Sanayi ve Fuat Sineması Semtlerinde terör gruplarıyla çatışmada teröristlerin ağır kayıplara uğratıldıklarını söyledi.

Kaynak, bir başka birliğin Huveyca Mreiye’de terörist grupla çatışması sonucunda, aralarında Ebu Hattab lakaplı Şeyhülislam tugayı adlı terör grubu elebaşının bulunduğu çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü belirtti.

Kaynak, yaralanan teröristler arasında Yahya adlı ebu Humam lakaplı terör grubu elebaşının bulunduğuna işaret ederek 120 ayarında bir havan topunun da imha edildiğini ifade etti. Kaynak, Huveyca’da “Ebu Bekir el-Sıddık” tugayları adlı terör grubunun bütün elemanlarının öldürüldüğünü belirtti.

Siyasiye Köprüsünde ise silahlı kuvvetlere tabi birlikler, bir terör grubu üyelerini ölü ve yaralı düşürerek bölgede 6 araçla intikal etmeleri sırasında ellerindeki silahlarını imha etti.

Ordu birlikleri Mreiye’de bir terör grubuyla çatışmaya girerek elemanlarını ölü ve yaralı düşürdü bir diğer birlik de Deyrezzor kısalındaki Mohsen’de aralarında Adnan Allavi’nin bulunduğu bazı teröristleri etkisiz hale getirdi.

El-Busait Köyünde ise ordu birlikleri, şeriat heyeti merkezini hedef alarak, terör elebaşı Ebu Sirac lakaplı teröristi öldürdü, hücreyi de içindeki silahlarla birlikte tamamen imha etti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.