HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Direnişçi Lideri Beşşar Esad: ABD ile müzakere vakit öldürmektir

Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad, Rusya medyasına verdiği demeçte, Amerikalı liderlerle görüşme ve müzakerenin zamanı öldürmek olduğunu söyledi.

Fars haber ajansına göre, Beşar Esad, Rusya tv. kanalı NTV’ye verdiği demeçte, Suriye’nin Amerika ile 1974’den beri müzakerelerden bir sonuç alamadığını çünkü Amerikalı liderlerin lobiler, büyük medya kurumları, mali kuruluşlar, petrol şirketleri ve silah firmalarının baskısında rehin altında olduklarını söyledi.

Suriye cumhurbaşkanı, Şam açısından her ülke veya tarafla yapılacak müzakere ve görüşmenin faydalı olacağını belirtirken, ”Amerika’nın dış siyaseti değişmediğinden müzakere de faydasızdır ve bundan dolayı da bu durum zaman öldürmektir’ dedi.

Bilindiği gibi 2011 yılında Suriye buhranı, Amerika, Arabistan ve bölgedeki bazı güçlerin terör örgütlerine verdiği askeri, mali ve diğer desteklerle başlamış ve bu durum bölgede dengelerin siyonist rejim İsrail lehine değişmesine neden olmuş ama düşmanların Suriye üzerinde oynadıkları oyun da başarısız kalmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Eylül 2022 (12) içerik yüklenmiştir.