HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Direnişçi Lideri Beşşar Esad: ABD’nin Suriye’deki tek görevi, tekfirci IŞİD’e yardım etmektir

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD’nin Suriye’deki tek görevinin IŞİD tekfircilerine yardım etmek olduğunu belirterek, Amerikalılar’ın IŞİD’in Rakka’dan Deyrezzor’a firar ederek, burada Suriye güçleriyle savaş etmesine yardım ettiklerini kaydetti.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Yunan gazetelerden Kathimerini’ye yaptığı açıklamada, Fransa, İngiltere, Suudi Arabistan, ABD ve Türkiye’nin Suriye’deki terörist gruplara yoğun desteğine işaretle, Suriye’deki savaş sorumlusu bu ülkelerle mücadelenin gerekli olduğunu kaydetti.

Esad, yabancı askeri güçlerin Suriye topraklarındaki yasa dışı varlığına karşı çıkarak, Suriye düşmanı olan bölgesel ve bölge dışı saldırganlarla mücadelenin sürmesine vurgu yaptı.

Suriye Devlet Başkanı ayrıca Batı’nın Suriye ordusunun kimyasal silah kullanmasıyla ilgili iddialarını “komik ve basit” bir tiyatro olarak niteledi, bu hizansenlerin Suriye’de terörizmin yenilmesinden sonra orduya saldırı için sırf uygulandığını belirtti.

Esad, terörizmle mücadele ve iç ve dış taraflarca sunulan siyasi planlara yanıt vermeyi Suriye’nin esas sütunlarından saydı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (23) içerik yüklenmiştir.