HaberlerDünyaOrtadoğuSuriye

Suriye’nin doğusundaki aşiretler, ABD işgaline karşı Şam’a desteklerini ilan ettiler

Suriye’nin doğusundaki aşiretler, her türlü ABD işgaline karşı çıkmak ve Suriye hükümetini ülkeyi yabancılardan ve paralı askerlerden temizlemede desteklemek için bir etkinlik düzenlediler.

Fars Haber Ajansı’na göre, Deyruz’Zur vilayetinin doğusundaki Arap aşiretler ve göçebeler dün el-Tabiye’de düzenlenen bir etkinlikte, El Cezire bölgesindeki her türlü ABD işgaline karşı olduklarını bildirirken, Suriye topraklarının her karışının Suriye devletine teslim edilmesi gereğine vurgu yaptılar.

Suriye’nin doğusundaki aşiretler daha önceden Devlet Başkanı Beşar Esad tarafından çıkarılan  afla, Suriye hükümetinin ulusal uzlaşma sürecine desteklerini dile getirdiler.

El-Naim aşiretinin bir üyesi ve toplantının koordinatörü El-Seyyid Ali, Suriye’nin doğu halkını işgalci rejime ve Amerikalıların müttefiki olarak Suriye Demokratik Güçlerine (SDG) karşı çıkmaya çağırdı.

El-Seyyid Ali, seminerin Suriye hükümetinin ulusal uzlaşmayı inşa etme, Deyr’uz’Zur  eyaletinin yeniden inşasına katılma ve her türlü ABD işgaline karşı çıkma çabalarını desteklemek için düzenlendiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.