FilistinHaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Filistin halkına desteği her zaman tamdır

Filistin-İran Dostluk Cemiyeti İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye’deki müsteşarlarıyla işbirliği içerisinde Şam’da Diriliş Kültür Merkezi Amfisinde, İsrail işgalinin Güney Lübnan topraklarından def edilişinin 12. Yıl dönümü münasebetiyle bir forum düzenledi.

“Zaferi Birlikte Yaratarak Özgülük Sancağı Olacağız” şiarı altında düzenlenen forumda yapılan konuşmalar Suriye’nin yaşadığı bütün zor koşullara rağmen topraklarında bu forumu ağırlamasının; bütün özgür insanları kucaklayacak kadar geniş bir misafirperverliğe sahip olduğunu, kollarını her zaman direnişe ve direnişçilere açtığını yansıttığı dile getirildi.

Filistin halkının İsrail işgaline karşı direnmeye başladığı günden beri Suriye’nin Filistin halkına desteğinin eksik olmadığına işaret edilen konuşmalarda; Suriye’nin Arap topraklarındaki direnişleri destekleyen tutumları nedeniyle bu süreçte birçok saldırıya maruz kaldığı ifade edildi.

Foruma Filistinli deriniş grupları yöneticilerinin yanı sıra Filistinli Mülteciler Komisyonu Genel Müdürü, Baas Partisi Filistin Ulusal Yönetim Komitesi Üyeleri, Devrim Gençliği Birliği Başkanı, Meryem Kafilesinden Bir Heyet, Ürdün ve Irak’tan temsilci heyetler, Arap Öğrenci Birliği Temsilcileri ve Suriye Öğrenci Birliği üyeleri katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.