HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin “Garez” bölgesinde Amerikan yapımı tank savar füzeler ele geçirildi

Suriye ordu birlikleri Garez bölgesini kurtardıktan sonra bölgede ele geçirilen bir mühimmat deposunda çok miktarda Amerikan yapımı tanksavar roketleri ele geçirdi.

Suriye ordusu dün Dera Kentinin güneydoğusunda yer alan Ğarez Bölgesinde yüksek sayıda teröristi ölü yaralı düşürmeleri ardından bölgenin tamamını kurtardı.

SANA’nın Dera’daki savaş muhabiri ordu birliklerinin tahıl silolar ve cezaevi dahil Garez Bölgesinin tamamını yabancı devletlere hizmet eden kiralık ve radikal teröristlerden temizlediklerini belirtti.

Bölgede yaşanan şiddetli çatışmalarda aralarında azılı teröristlerin bulundukları yüksek sayıda teröristin ölü yaralı düşürüldüklerine dikkat çeken muhabir; sağ kalanların ise arkalarında muhtelif tür silah ve mühimmatla birlikte önemli doküman ve ekipmanlar bırakıp civardaki bölgelere kaçtıklarını ifade etti.

Muhabir bölgenin kurtarılması ardından yapılan arama tarama operasyonlarında teröristlere ait bir tank, muhtelif tür silahlar, ABD yapımı TAW füzeleri, havan roketleri, tank roketleri, RPG roketleri, bomba düzenekleri, gece görüş dürbünleri, Batı menşeli iletişim cihazları ele geçirildiğini aktardı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.