İslami Davet

Suriye’nin güneyinde en-Nusra terör örgütüne ağır darbe

26 Şubat 2017 18:08

Suriye ordusu en-Nusra terör örgütünün, Dera şehrinde yer alan el-Menişye bölgesine doğru ilerleyişini engelleyerek, teröristlere ağır darbe indirdiler.

El-Alem televizyonunun Suriyeli askeri bir kaynağa dayanarak verdiği habere göre; Suriye ordu birlikleri, Dera’nın Masri Bulvarı, Eski Gümrüğün batısı ve Zemaytiye Tepesi yönünden Dera Beled’in Menşiye Semtine saldıran Nusra Cephesine tabi terör çeteleriyle şiddetli çatışmalara girdiklerini ifade etti.

Kaynak; çatışmalarda saldırının çökertilmesiyle çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülüp ağır makineli silahla donatılmış 2 araç ve 2 zırhlı aracın da yükleriyle birlikte tamamen imha edildiğine dikkat çekti.

Suriye ordu birlikleri ayrıca dün akşam saatlerde Nusra Cephesinin Dera Beled’in Menşiye Semtine saldırma girişimlerini sırasında aralarında bombalı araçlarının bulunduğu birçok aracı yükleriyle imha etmiştir.

Bu süre içinde Suriye savaş uçaklarının da Deyruzzur şehri çevresinde IŞİD terör örgütünün mevziilerini hedef alarak, teröristleri ağır can ve mal kaybına uğrattılar.

Suriye insan hakları izleme örgütü ise terör örgütünün geçtiğimiz Cuma günü el-Bab şehrine yönelik gerçekleştirdiği bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 83’e çıktığını, hayatını kaybedenlerden 45’inin sivil halktan olduğunu bildirdi.

Suriye krizi, 2011 yılında Suudi rejimi, Amerika, Türkiye ve müttefiklerinin geniş desteğinde terör örgütlerinin saldırısı ile baş gösterdi.

Suriye’nin güneyinde en-Nusra terör örgütüne ağır darbe Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık