HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Halep kırsalında teröristlere yönelik önleyici darbeler indirildi

Suriye’nin Halep ve kırsalında terör yuvaları ve karargahlarına yönelik başarılı operasyonlarını sürdüren silahlı kuvvetler Merkez Cezaevi civarında terör barınaklarına önleyici darbeler indirdi.

Bir çok terör barınağının muhtevalarıyla tahrip edildiği darbelerde onlarca terörist araç ve ağır silahlarıyla etkisiz hale getirildi.

Yetkili bir kaynak silahlı kuvvetlerin Mennig Askeri Havalimanı civarındaki Ayn Dekna Köyünde Nusra Cephesinden terör çetelerini etkisiz hale getirdiğini aktardı.

Kaynak; tarım Araştırmalar Merkezi yakınlarında cephane taşıyan bir kamyonun imha edildiğini belirtirken, kamyonun imha edilmesiyle dakikalar süren şiddetli patlamaların duyulduğunu ekledi.

Silahlı kuvvetlerin Halep kırsalının güneybatısına düşen Han el-Asel ve Kleyriye Tepesinde bir çok terör yuvasını muhtevalarıyla tahrip ettiğini belirten kaynak, çok sayıda teröristin etkisiz hale getirdiğini aktardı.

Aynı kaynak silahlı kuvvetlerin Halep – İdlib karayolu üzerindeki el-Ahram Petrol Ofisi yakınlarında teröristlerin 8 kamyonla taşıdıkları çok sayıda füzeyi refakatçi teröristlerle birlikte havaya uçurduğunu belirtti.

Halep Kentinde ise kaynak; Raşidin Semti kenarlarında meydana gelen şiddetli çatışmalarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düştüklerini aktardı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.