FilistinHaberlerOrtadoğu

Suriye’nin Hama kentinde devlet kurumlarına saldırılar düzenlendi

Suriye Enformasyon kaynağı; silahlı terör örgütlerinin Hama’da devlet kurumları, kamu ve özel mülklere saldırmaya devam ettiklerini, yolları kesme ve halk arasında dehşet saçma eylemlerini sürdürdüklerini belirtti.

Kaynak terör gruplarının Hama kentindeki Adalet Sarayını kundakladığını, Tarım Bankası ve bir dizi hizmet kurumuna da saldırdıklarını ifade etti.

Silahlı teröristlerin yaptıkları çirkef eylemlere yoğun kara dumanlarla perde teşkil etmek ve ordu birliklerinin kenti bombaladığı imajını vermek için araba lastiklerini yollarda yaktığını açıklayan kaynak; teröristlerin yoğun kara dumanların içinde halka, orduya, güvenlik güçlerine ve polislere saldırdıklarını söyledi.

Kaynak; silahlı teröristlerin Hama’da açtıkları yaylım ateşleri, evleri ve binaları yağmalamaları ve kundaklamaları, halk arasında dehşet saçmalarını açık ve net gösteren görüntüler yayınlanmasına rağmen; kimi uydu kanallarının tüm bu gerçekleri göz ardı etmekle birlikte sözde görgü tanıkları yada dezenformasyon analizlerle kışkırtma yayınlarını sürdürdüklerini vurguladı.

Gerçekleri çarpıtma ve katletmeye provokasyonda bulunmanın kimi medya araçlarında çalışmalarının temel görevi haline geldiğine dikkat çeken kaynak; söz konusu medya araçlarının Suriye’ye karşı provokasyonda bulunmada adeta birbirleriyle yarıştıklarını söyledi. Aynı zamanda bu medya araçlarının; terör estiren silahlı grupların halka ve masum insanlara karşı büyük suçlarını örtbas etmek için hiç bir çabayı esirgemediklerini kaydetti.

Kaynak; silahlı örgütlerin çirkef eylemlerini açık ve net bir şekilde ortaya koyan ve iddia edildiği gibi barışçıl göstericilerden olmadıklarını kanıtlayan görüntüleri göz ardı ederek provokasyon ve gerçekleri çarpıtan yayınları sürdüren medya kanallarının; Suriye’deki güvenlik ve istikrarı baltalamada silahlı teröristlerin hedeflerine ortak olduklarına bir kanıt teşkil ettiğine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.