HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Haseke eyaletinde 800’den fazla terörist öldürüldü

Suriye’nin ekonomisinin başkenti durumunda olan Haseke Irak ordusunun yakın bir zamanda Musul harakatının başlaması sebebiyle, teröristlerin Haseke’yi Musul için cephe gerisine dönüştürmek istemeleri sebebiyle gerçekleşen çatışmalarda, geçtiğimiz hafta 800’den fazla Siyonist terörist öldürüldü.

Haseke ekonomik olarak Suriye için büyük bir öneme sahiptir, zira ekonominin başkentidir, aynı zamanda petrole ve tarım alanlarına sahiptir. Teröristler Haseke’yi Musul için cephe gerisine dönüştürmek istemektedirler, çünkü Irak ordusunun Musul harekatı yakın zaman önce başlamıştır.

Tabnak’ta yer alan habere göre; IŞİD’e bağlı tekfirci siyonist teröristlerden 800’den fazlası geçtiğimiz hafta içinde Haseke’de meydana gelen çatışmalarda öldürülmüştür. Ayrıca El Menar televizyonunun haberine göre Suriye ordusu, dün gerçekleştirdiği bir saldırıda Haseke’ye bağlı Hume’nin güneyinde IŞİD’e bağlı bir araç konvoyunu yok etmiştir.

Haseke’de IŞİD saldırıları karşısında Suriye ordusu ve gönüllü halk birliklerinin savunması devam etmekte ve teröristlere ağır kayıplar verdirilmektedir. Geçtiğimiz hafta içerisinde 800’den fazla terörist ordu ve gönüllü halk birlikleri tarafından imha edilmiştir.

Suriye ordusu komutanlarından biri şunları söylemiştir: “Ordu ve gönüllü halk birlikleri başarılı operasyonlar gerçekleştirmiş ve bunun neticesinde Haviran mahallesini teröristlerin kirli varlıklarından kurtarmışlardır.”

Diğer bir ordu yetkilisi de şöyle demiştir: “Haseke’de bulunan ordu birliklerinin moralleri çok yüksektir ve biz her an terörist gruplara karşılık vermek için hazırlıklarımızı yapmış durumdayız.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.