HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Haseke eyaletinde pamuk merkezi kurulacak

Suriye Sanayi Bakanı Kemalettin Tuma Haseke’deki çiftçilerin mahsullerini rahat bir şekilde teslim edebilmeleri için Haseke’de pamuk teslim merkezinin kurulması için Pamuk Kurumuna gerekli talimatları verdi.

Haseke’ye saha gezisinde bulunup orada yapılan sanayi çalışmalarını yakından takip eden Bakan Tuma; sanayi kurumlarında üretimin devamlılığı için Haseke’de teslim edilen pamuk miktarının bir kısmının stok edilmesi gereğine dikkat çekti.

Tuma Haseke’de pamuk ve tekstil kurumlarında geçici olarak çalışan vatandaşların kadrolu olmaları için gereken icraatları alacağını ifade etti.

Gezisi kapsamında Bakan Tuma Haseke Valiliğinde il genelinde bulunan tarım ve sanayi kurumlarının yanı sıra muhtelif hizmet daireleri müdürleriyle bir toplantı düzenledi. Tuma oturumda Haseke ili genelinde tarım sanayisinin korunup geliştirilmesi için gerekli tüm icraatların alınması, mevcut engellerin de kaldırılması öneminin altını çizdi.

Oturumda konuşan Haseke Valisi Muhammed Zeal el Ali ise; vatan koruyucularının Haseke’de teröre karşı zaferlerine dikkat çekerken, bu zaferin ordu birliklerinin kahramanlık ve fedakarlıklarının Haseke ahalisinin desteği ile bütünleşmesiyle sağlandığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.