HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Hizbullah’a desteği düşmanları öfkelendirdi

Suriye’de son haftalarda artan protesto gösterileri ve faili meçhul cinayetleri Amerika ve Siyonistlerin tetiklediğine dair Suriye müftüsünden açıklamalar geldi.

Suriye Müftüsü Dr. Ahmed Bedreddin Hassun Al Alam TV kanalıyla yaptığı söyleşide şunları söyledi; “Suriye’nin Hizbullah’a olan samimi yaklaşım ve destekleri, şüphesiz Suriye’nin birçok düşmanını öfkelendirmiştir. Amerika ve Siyonist rejim bölgedeki inkılâpları kendi lehlerine çevirene kadar ve bu hükümetleri tekrar kendilerine esir edene kadar çalışacaklardır. İşte eğer böyle olursa yine Arap dünyasında onların dediği olacaktır.”

Suriye Müftüsü Dr. Ahmed Bedreddin Hassun konuşmasının devamında; “Suriye’nin düşmanları, ülke içerisinde huzursuzluk çıkartıp, güven ortamını yıkarak hedeflerine ulaşmayı umuyorlar.” dedi.

Şeyh Ahmed Bedreddin Hassun son günlerde Dera şehrinde vuku bulan olayların bu şehrin sosyal yapısıyla çeliştiğini ve burada açık bir provokasyonun olduğunu vurgularken, yaklaşık iki aydır yabancı haber kanallarının Suriye içerisinde herhangi bir huzursuzluk olmamasına rağmen sırf ülke içi karışıklığına ortam hazırlamak için yoğun çaba harcadıklarına dikkat çekti.

Dr. Ahmed Bedreddin Hassun konuşmasının sonunda ise şöyle dedi; “Özellikle Filistin ve Arap halkları şunu iyi bilmelidirler ki; bazı haber kanalları ve basın kuruluşları İslam ümmeti arasında tefrika icat etmek için ellerinden geleni yapıyorlar ve Siyonist İsrail’in zararına olan Arapların birlik ve beraberliğinin önüne geçmek istiyorlar.”

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.