HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Homs eyaletinde başarılı operasyonlar sürüyor

Suriyeli askeri kaynak ordu birliklerinin Homs kırsalına düşen Zare Beldesinin batısı ve Huvla Bölgesinde bir çok terör grubunu tüm üyeleriyle tamamen etkisiz hale getirdiğini belirtirken, Daret el Kebire Bölgesinden Ğasibiye Bölgesine girmeye çalışan teröristlerin etkisiz hale getirildiğini aktardı.

Kaynak Homs iline tabi Mahram Bölgesinin Ismıd Köyünde askeri bir noktaya saldırı girişiminde bulunan teröristlerin büyük çoğunluğunu ölü yaralı düşürdüğünü belirtti.

Ordu birliklerinin Resten Gölünde teknelerle büyük miktarda ve muhtelif tür cephane taşımaya çalışan teröristlerle çatışmaya girdiğini söyleyen kaynak; çatışma neticesinde teröristlerin öldürülüp cephane yüklü teknelere el konulduğunu ekledi.

Kaynak silahlı kuvvetlerin Homs kırsalının Halidiye, Telbise, kuzey ve güney Ayn el Hasan, Deyr Fuvl, İzzettin ve Beyt Hacco köy-beldelerine ek olarak Homs Kentinin Verşe, Bab Hud, Kusur ve Vaer semtlerinde teröristlere karşı operasyonlarında yüksek sayıda teröristin silah ve araçlarıyla etkisiz hale getirildiklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.