HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Homs kentinde cephane yüklü botlar imha edildi

Suriye silahlı kuvvetleri Homs kırsalının Sadad Beldesine girmeye çalışan teröristleri kovalama operasyonlarını sürdürdüğünü ifade ederken, çatışmalarda onlarca teröristin ölü ve yaralı ele geçirildiğini, bir çok araçları ve cephaneliklerinin imha edildiğini belirtti.

Kaynak silahlı kuvvetlerin Homs kırsalı Mheyyin, Hafr ve Kiysin bölgelerine ilaveten Resten Kentinin Starko ve Hanık bölgeleriyle birlikte Hula’nın Burc Kai bölgelerinde onlarca teröristi etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Silahlı kuvvetlerin Homs kırsalı Kiysin Gölünde silah ve mühimmat yüklü bir çok deniz botunu havaya uçurduğunu ifade eden kaynak; operasyonda Hula bölgesine silah taşıyan bir terör grubunun tamamen etkisiz hale getirildiğini ekledi.

Aynı kaynak Daret el Kebire Beldesinden Halidiye ve Ğasibiye köylerine sızmaya çalışan teröristlerin ağır kayıplara uğratıldığını belirtti.

Homs kentinde ise askeri kaynak ordu briliklerinin Curat el Şeyyah Semtindeki Emel Hastanesi yakınlarına ilaveten Kusur ve Karabis semtlerinde bir çok terör yuvasını muhtevalarıyla tahrip ettiğini aktardı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.