İslami Davet

Suriye’nin İran Büyükelçisi’nden Şehit Hoceci mesajı

13 Ağustos 2017 12:29

Suriye’nin Tahran Büyükleçisi Adnan Mahmut, İranlı mücahid Mohsen Hoceci’nin şehit düşmesi nedeniyle bir mesajı yayınladı.

İranlı mücahid Mohsen Hoceci’nin DEAŞ terör örgütü tarafından şehit düşürülmesi nedeniyle bir mesajı yayınlayan Suriye’nin Tahran Büyükelçisi Adnan Mahmut, DEAŞ terör örgütünün bu kanlı cinayetinin Suriye, Irak ve bütün bölgedeki vahşice katliamlarının devamında gerçekleştiğini söyledi.

Adnan Mahmut, “Bu cinayetin asıl sorumluları terör örgütlerinin Batılı ve bölgesel destekçileridir. Bunlar terör örgütlerine lojistik ve finansal destek vererek, Siyonist Rejim’e hizmet etmek ve bölgenin parçalanmasını istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Direniş Cephesi’nin Suriye, Irak ve Lübnan’da terör örgütlerine karşı ulaştığı zaferlere işaret eden Mahmut, terörün kökünün tamamen kazınmasına kadar bu yola devam edeceklerini vurguladı.

Şehit Mohsen Hoceci gibi mücahitlerin kanlarının yerde kalmayacağını ifade eden Suriye’nin Tahran Büyükelçisi, bu şehidin ailesi başta olmak üzere İran halkı ve devletine başsağlığı diledi.

Irak-Suriye sınırında yer alan Tanaf bölgesinde 7 Ağustos 2017’de yaşanan çatışmalarda esir düşen Mohsen Hoceci, 2 gün sonra DEAŞ tarafından boğazı kesilerek 25 yaşında şehit düşürülmüştü.

Suriye’nin İran Büyükelçisi’nden Şehit Hoceci mesajı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık