HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Kefrin belediyesi meydanında yönetime destek gösterisi yapıldı

Suriye’nin Şam Kırsalı Doğu Guta Köy ve Belde ahalisi dün Kurtuluş Bayramı 68. Yıldönümü, Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetlerinin teröre karşı savaşında destekleri münasebetiyle Kefrin Belediyesi meydanında toplandı.

Kefrin, Cdeydet el Has, Heycane, Neşşabe, Baytariye, Gassule, Erbain, Deyr Selman ve Gazlaniye Köy ve Beldelerinden gelen ahaliler katıldıkları törende, ordunun bütün vatan topraklarında güven ve istikrarı sağlayacağından emin olduklarını ve Suriyelilerin zenginliklerini yıkan ve yakan teröristleri ortadan kaldıracaklarına inandıklarını dile getirdiler.

Ulusal bayrak ve pankartlar taşıyan katılımcılar Belde ve Köylerine güven ve istikrarı getiren ordu ve silahlı kuvvetlere olan desteklerini dile getirerek münasebetle ilgili sloganlar attılar.

Elektirk Bakanı İmad Hamis, bugünkü sevinçlerinin çifte sevinç olduğunu biri Kurtuluş diğeriyse kahraman ordumuzun silahlı teröristlere yönelik sağladığı zaferler olduğunu söyledi.

Kendi yönünden Şam Kırsalı Valisi Hüseyin Mahluf, törene katılanların dünyanın dört bir yanından Belde ve Köylerine gelen terör pisliğinden kurtarılması ile güven ve istikrarın sağlanması yolunda büyük fedakarlıklar sergileyen Suriye Arap ordusu kahramanlarına şükranlarını sunmak için bu meydanda toplandıklarını vurguladı.

Bu münasebetle Kara Kenti ahalisi de düzenledikleri benzer törende kahraman ordu ve silahlı kuvvetlerimizin teröre karşı mücadelesi ve vatanın her karış toprağında güven ve istikrarı sağlamada ki fedakarlıklarına yönelik desteklerini vurguladılar.

Törende yapılan konuşmalarda, bu münasebetin önemi ile şartlar ne kadar zor ulursa olsun Suriyelilerin kendi içlerinde taşıdıkları ve vicdanlarında kökleşen ilkelerin zaferin sağlanması ve terörün defedilmesine kefil olduğunu vurguladılar.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Haziran 2021 (9) içerik yüklenmiştir.