HaberlerDünyaOrtadoğuSuriye

Suriye’nin kuzeyinde silahlı unsurlar arasında çıkan yeni çatışmalarda 11 kişi öldü ve yaralandı

Haseke eyaletinin kuzeybatı banliyölerindeki Rasulayn kentinde Türkiye’nin işbirlikçisi silahlı unsurlar arasında çıkan çatışmalarda 6 kişi öldü ve 5 kişi de yaralandı.

Resmi Suriye Haber Ajansı’na (SANA) göre, Türkiye işbirlikçisi sözde Özgür Suriye Ordusuna bağlı El-Mutasım Tümeni bağlantılı iki terör grubu arasında, dün öğleden sonra çıkan çatışmanın patlak verdiği bildiriliyor.

Çatışmalarda ağır silahların kullanıldığı bildirilirken, yerel kaynaklar,  çatışmaların, teröristlerin işgal altındaki bölgelerin sınırları üzerinde çıkan iç anlaşmazlıkları nedeniyle meydana geldiğini ve can kayıplarının yanı sıra halka ait bina ve mülklerde de maddi hasar meydana geldiğini bildirdiler. 

Son zamanlarda, Halep’in eteklerinde kuzeydeki Afrin kentinin  tarım arazilerinin kontrolü konusunda Al-Hamza grubu ile Cepheyi eş’Şamiye grubu arasında şiddetli çatışmalar çıktı.

Türkiye’nin Suriye topraklarının bir kısmını kontrolde tutması Suriye devleti tarafından kınanırken, bu bölgelerde Türkiye’nin desteğindeki terörist ve silahlı unsurlar bulunmaktadır./

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.