HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Şam eyaleti kırsalında operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor

Suriye ordusu, Şam ve kırsalında silahlı terör grupları ve yuvalarına karşı sürdürdüğü operasyonlar kapsamında, aralarında “Şam Mücahitleri Tugayı” isimli terör oluşumunun elebaşısının da bulunduğu çok sayıda terörist ölü ve yaralı olarak ele geçirildi.

Yetkili bir kaynak; orduya tabi birliklerin Cobar’da Menaşir Bulvarı ve Parlamento arasındaki yol boyunca silahlı bir terör grubuyla çatışmayı sürdürdüklerini ve çatışma sonucunda grubun elebaşısıyla birlikte birçok teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdiklerini ifade etti.

Bir birliğin de Arbin’de bulunan bir terör yuvasına yönelik düzenlediği baskın sonucunda aralarında elebaşlarının da bulunduğu birçok teröristi ölü ve yaralı düşürdüğünü dile getiren kaynak; Zemelka ve Ayn Terma bölgelerinde de birlikler ve silahlı teröristler arasında meydana gelen çatışmalarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düştüğünü beyan etti.

Birliklerin Duma bölgesinde Şefoniye mahallesinde ve Harasta’da Senaviye Bulvarı yakınlarında eş zamanlı olarak düzenledikleri nitelikli operasyonlar düzenlediklerine değinen kaynak; bu operasyonlarda “Liva el-İslam Tugayı” isimli terör oluşumunun elebaşısıyla birlikte birçok teröristin bertaraf edildiğini dile getirdi.

Şam’ın güney kırsalında da operasyonların sürdüğünün altını çizen kaynak; burada Diyabiye, Hüseyniye, Huceyra ve Bila beldelerinde düzenlenen nitelikli operasyonlarda aralarında ağır makineli silahların da bulunduğu büyük miktarda silah ve mühimmat imha edilirken Nusra Cephesine bağlı birçok terörist ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini ifade etti.

Huceyra beldesinde düzenlenen bir dizi nitelikli operasyonda kahraman birliklerin ciddi başarılar sağladığına işaret eden kaynak; operasyonlarda büyük miktarda silah ve mühimmatın imha edilmesiyle birlikte çok sayıda teröristin de ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini beyan etti.

Kaynak bir birliğin de Darayya semtinde el-Alali bölgesinde iki teröristi ölü birçok teröristi de yaralı olarak ele geçirdiğini ifade etti.

Ayrıca kaynak bir birliğin de, Şam kırsalında Han el-Şeyh bölgesinde askeri teftiş noktalarına saldırmaya kalkışan bir terör grubuna karşı koyarak bir çok üyesini ölü ve yaralı düşürdüğünü sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (25) içerik yüklenmiştir.