HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Şam eyaleti ve kırsalında teröristlere ağır kayıplar verdiriliyor

Suriye’nin Şam kırsalının Doğu Ğuta ve güney kırsalının bir dizi bölgesinde operasyonlarını sürdüren silahlı kuvvetler; terör yuvaları ve karargahlarıyla birlikte içerdikleri teröristler ve cephaneliklerle birlikte etkisiz hale getirdi.

Şam’ın Berze Semtinde Nusra Cephesinin bir karargahını toplarla hedef alan silahlı kuvvetler çok sayıda teröristi silah ve araçlarıyla birlikte etkisiz hale getirdi.

Silahlı kuvvetler Şam kırsalının Haresta Kentindeki İman Camisi yakınlarında teröristlerle sıcak temasa girerek çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürürken kullandıkları silahlarla birlikte bölgede gözetleme amaçlı olarak yerleştirdikleri kameralara el koydu.

Adra beled, Mleyha, Deyre Selman, Zeyyabiye ve Küsva beldelerinde yine bir çok terör barınağını tahrip eden silahlı kuvvetler onlarca teröristi suç aletleriyle birlikte etkisiz hale getirdi.

Şam kırsalının Mesraba Bölgesinde terör yuvaları ve çok sayıda teröristi etkisiz hala getiren silahlı kuvvetler Duma Bölgesinde aralarında azılı elebaşların bulunduğu bir çok teröristin yanı sıra Belediye Stadyumu yakınlarında bomba düzenekleri yerleştirmeye çalışan Nusra Cephesinden 15 teröristi öldürdü.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.