HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Şam kırsalında birçok terör yuvası içindekilerle birlikte yok edildi

Askeri bir kaynak Suriye askeri birliklerinin Berze ve Kabun semtlerinde düzenledikleri nitelikli operasyonlar sonucunda çok sayıda terör grubunu tamamen ortadan kaldırmakla birlikte birçok terör yuvası ve toplanma merkezini de yok ettiklerini dile getirdi.

Kaynak; Berze’de el-Hal Mevkii ve Teşrin Hastanesinin arka tarafları ve daha birçok noktaya düzenlenen operasyonlarda ve çıkan çatışmalarda aralarında azılı elebaşları bulunan çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düştüğüne işaret etti.

Kahraman bir birliğin Kabun’da Büyük Cami yakınlarında silahlı bir terör grubunun bütün üyelerini bertaraf ettiğini dile getiren kaynak; aynı semtte farklı noktalarda çıkan çatışmalarda da aralarında azılı elebaşları bulunan birçok teröristin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiklerini belirtti.

Delba beldesi tarım arazileri ve el-Şamiye köyü yakınlarında düzenlenen operasyonlarda da birçok teröristin ölü ve yaralı düştüğünü ifade eden kaynak; ayrıca Harasta kasabasında faaliyet gösteren silahlı terör gruplarına karşı operasyonlarda da büyük başarılar sağlandığını beyan etti.

Zamelka’nın güney çevre yolu yününden girişinde teröristlere ait silah ve mühimmat yüklü bir aracın imha edildiğine değinen kaynak; Şam’ın güney kırsalında Babbila beldesi ve Darayya kentinde çıkan çatışmalarda da birçok teröristin ölü ve yaralı düştüğünü belirtti.

Karra kentinde de terör gruplarına karşı operasyonların devam ettiğine dikkat çeken kaynak; burada meydana gelen çatışmalarda onlarca teröristin ölü ve yaralı düştüğünü ayrıca teröristlerin ev ve yollara döşediği birçok patlayıcı düzeneğinin etkisiz hale getirildiğini ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (30) içerik yüklenmiştir.