HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Şam kırsalında ordu güçleri teröre karşı üstünlüklerini sürdürüyorlar

Suriye’nin Şam Kırsalında Arbin bölgesinde silahlı bir terör yuvasının içinde bulunan terörist, silah ve mühimmatla birlikte yok edildiğine işaret eden kaynaklar; bir birliğin de Harasta bölgesinde silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girerek grubun birçok üyesini ölü ve yaralı olarak ele geçirdiğini ifade etti.

Duma bölgesinde bulunan bir çiftliğe yönelik bir birlik tarafından düzenlenen nitelikli operasyonda aralarında ağır silahların da bulunduğu çeşitli silahların imha edildiğini söyleyen kaynaklar; Adra bölgesinde de Nusra Cephesine bağlı bir terör yuvasının dağıtıldığını ve burada bulunan terör grubunun bir kısım üyelerinin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini kaydetti.

Şam Kırsalının Batı Ğuta kesiminde de silahlı terör gruplarına yönelik operasyonların sürdüğüne değinen kaynaklar; burada Deyr Selman ve Mansura çiftliklerinde düzenlenen operasyonlarda teröristlere ait büyük miktarda silah ve mühimmatın imha edildiğini çıkan çatışmalarda da çok sayıda teröristin öldüğünü ve yaralandığını beyan etti.

Kaynak bir birliğin de Seyna bölgesinde silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girdiğine dikkat çekerek burada da terör grubunun çoğu üyesinin ölü ve yaralı düştüğünü belirtti.

Ayrıca Nebik ve Yebrud bölgelerinde de birliklerle çatışmaya giren silahlı teröristlerin çoğu ölü ve yaralı olarak ele geçirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.