HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Şam kırsalında teröristlere ait muhtelif türlerde silahlara el koyuldu

Suriye silahlı kuvvetleri, Doğu Ğuta köy ve beldeleri ile Şam’ın kuzey kırsalında teröristlerin toplanma yerlerine düzenlediği bir dizi nitelikli operasyonda birçok keskin nişancı ve RPG roketleri atan teröristleri etkisiz hale getirirken teröristlere ait muhtelif türlerde silahlara el koydu.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; Ayn Terma’da bir terör grubu elemanlarının tamamının öldürülüp silah ve mühimmatlarına al konulduğunu belirtirken Arbin’de aralarında keskin nişancıların bulunduğu birçok teröristin öldürüldüğünü ekledi.

Kaynak; Cobar’da birden fazla operasyon düzenleyen silahlı kuvvetleri bazı keskin nişancı ve RPG roketleri atan teröristleri etkisiz hale getirdiğini ifade etti.

Haresta Kentinde muhtelif türlerde birçok silahın ele geçirildiğini belirten kaynak; Duma’da bir terör yuvasının içerisindeki silah ve teröristlerle birlikte imha edildiğini söyleyerek birçok teröristin de etkisiz hale getirildiğini ekledi.

Ordu birlikleri, Kuzey Şam kırsalındaki Yebrud kenti ve el-Nebik kentinin batısındaki Vadi el-Avac bölgesinde Nusra Cephesi teröristlerinin toplanma merkezlerini imha ederek birçok terörist silah ve mühimmatlarıyla etkisiz hale getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.