HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin Şam kırsalında teröristlerin büyük kayıpları sürüyor

Suriye silahlı kuvvetleri Şam kırsalının katana Bölgesi ile Kunaytra ili arasındaki Selam Otobanı üzerinde askeri kontrol noktalarına saldırı girişiminde bulunan terör gruplarına karşı koyarken, askeri bir kaynak çatışmalarda onlarca teröristin araç ve silahlarıyla etkisiz hale getirildiklerini belirtti.

Kaynak silahlı kuvvetlerinin Şam kırsalının Han el Şiyh, Beyt Cin, Havş el Abbasiye ve Heyna bölgelerinde bir çok terör yuvasını muhtevalarıyla tahrip ettiğini ifade ederken operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü yaralı düşürüldüğünü belirtti.

Hardin Köyünden Kenakir Bölgesine girip vatandaşlara saldırı girişiminde bulunan bir terör grubunun sayı ve teçhizatlarıyla büyük kayıplara uğratıldığını belirten kaynak; teröristlerin havzalarında önemli belgelerin ele geçirildiğini söyledi. Kaynak ele geçirilen belgeler arasında Tunus ve Ürdün pasaportlarına ilaveten Nusra Cephesine ait bomba düzenekleri, bubi tuzakları ve intihar kemerleri hazırlama talimatları içeren belgeler bulunduğunu ifade etti.

Askeri kaynak silahlı kuvvetlerin Şam kırsalının Renküs Bölgesinin kuzeydoğusunda bir terör grubunu tüm üyeleriyle tamamen etkisiz hale getirdiğini ve suç edatlarını tahrip ettiğini ifade ederken, ölen teröristlerin arasında İmad Reslan el Biytar adlı azılı teröristin bulunduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (22) içerik yüklenmiştir.