HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin tehlikeli bölgelerindeki siviller tahliye edilmeye çalışılıyor

Kızılay Örgütü; uluslararası Kızılhaç Komisyonunun Homs ilinde tehlikeli bölgelerde bulunan sivillere güvenli ulaşımı ve o bölgelerden güvenli bölgelere tahliye edilmelerini kolaylaştırma talebine resmi taraflardan olumlu yanıt almasının ardından Kızılay Örgütünden ve Kızılhaç Komisyonundan bir ekibin söz konusu bölgelerdeki sivillere ulaşma çalışmalarının başladığını ilan etti.

Kızılay Örgütü dün yayınladığı ve bir nüshası SANA’ya ulaşan beyanda Kızılhaç Komisyonu ile birlikte oluşturulan ekibin sivil vatandaşları tehlikeli bölgelerden tahliye etmeye ve gerekli tıbbi yardımı sağlamaya çalışacağını ifade etti.

Bu yöndeki çabalarının başarıya ulaşmasını umut ettiğini belirten Kızılay Örgütü; bütün taraflardan sivilleri güvenli bir bölgeye tahliye etmek isteyen ekibin tehlikeli bölgelere girişini kolaylaştırmasını talep etti.

Hatırlanacağı üzere Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Hükümetin, silahlı terör grupları tarafından, kanları ve canlarıyla ticaret yapılan sivil vatandaşların bulundukları tehlikeli bölgelerden tahliye edilmeleri için her yöntemi denediğini ifade etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Haziran 2022 (27) içerik yüklenmiştir.