HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriyenin Trimsa Kasabasındaki Katliam, Türkiyede ki Suriye Muhalefeti,Katar ve Arabistan Tarafından Planlandı. İslami Görünümlü Medya da, Bu Komploya Ortak Oldu

Enformasyon kaynağı dün, kanlı medya kanallarının silahlı terör gruplarının işbirliği ile Hama kırsalındaki Trimsa beldesi sakinlerine karşı bir katliam yaptığını açıkladı.

Kaynak, uluslar arası güvenlik konseyi toplantısı öncesinde işlenen bu katliamın kamuoyunu Suriye ve halkına karşı şekillendirmek ve dış müdahaleye zemin hazırlamak amacı taşıdığını ifade ederek kanlı medya kanallarının Trimsa beldesinde silahlı terör gruplarının açtığı ateşle hayatını kaybeden masum Suriyelilerin kanıyla ticaret yapmak amacıyla İstanbul Konseyindeki araçlarını kışkırttığını belirtti.

Enformasyon kaynağı, söz konusu araçların İstanbul, Paris, Brüksel, Berlin ve başka kentlerde teröristlerin söz konusu beldede sivillere ateş açtığını daha önceden bilirmişcesine Suriye’ye karşı kışkırtıcı söylemlere ve Suriyelilerin kanıyla ticaret yapmaya tam anlamıyla hazırlıklı olduklarına dikkat çekti.

Suriye’ye yönelik komplonun başarısızlığa uğramasının yarattığı korkunun Suriye halkına yönelik saldırıların ortağı olan bu Siyonist kanalları delice bir histeriye sürüklediğini söyleyen kaynak, bu kanalların Suriye bölgeleriyle ilgili asılsız yalan haberlerle birlikte eski olayları ve gösterileri içeren görüntüleri tekrar yayınladıklarına işaret etti.

Kaynak, Cezire televizyonuyla bebaber Türkiye de ki İslami Görünümlü Medya da yayınlayacakları asılsız haberleriyle desteklenerek suriye aleyhinde karar çıkartılması için sivil katliam gerçekleştirilmek istendi.Tam aksine güvenlik birimlerinin belde sakinlerinin işbirliği ile teröristlerin Cuma günü düzenlenecek Güvenlik Konseyi oturumuna hazırlık kapsamında İstanbul Konseyinin ve askeri ofisinin verdiği emirleri yerine getirme çabalarını başarısızlığa uğrattığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.