AsyaHaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’ye 120 Pakistan Taliban militanı daha vardı

Pakistan Taliban Hareketi liderlerinden biri, silahlı terör gruplarının yanında savaşmak için Suriye’ye 120 silahlı teröristin vardığını söyledi.

CNN haber kanalı Taliban Hareketi liderlerinden Abdurreşid Abbasi’den naklen, 120 silahlının Kaide örgütünün emri altında olacaklarını bu hafta içerisinde de Suriye topraklarına yaklaşık 150 savaşçının daha varacağını ifade etti.

Abbasi, silahlılardan ilk partinin Suriye’deki saldırıları koordine edecek komuta merkezini Suriye toprakları üzerinde kurduklarını söyledi ve Suriye’ye yönelik saldırıların buradan koordine edileceğini ifade etti.

Abbasi, Pakistan Taliban hareketi liderleri son olarak, terörist hareketlerinin Arap görünümlü siyonist dostlarının isteklerine binaen Suriye hükümetine karşı savaşmak için yüzlerce teröristi kurdukları askeri kamplardan gönderdiklerini itiraf etmişti.

Harekette bir başka lider, Arap (görünümlü siyonist) kardeşlerimiz buraya kadar gelip bizden yardım istemeleri bizim onlara karşı sorumluluktan dolayı yardım etmemizi gerektiriyor Suriye’de de bunu yaptık dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.