HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’ye 800 yabancı gazetecinin girişine izin verildi

Suriye Enformasyon Bakanı Omran el Zoubi, teröre karşı mücadelede uluslararası çabaları birleştirmek gerektiğini dile getirerek terörün Siyonist oluşumun çıkarları doğrultusunda bölgeyi vurmayı amaçladığını beyan etti.

Mısırlı Basın Heyeti ile Şam’da bir araya gelen Zoubi, terörle mücadelenin uluslararası işbirliğini ve devletler arasında uyumlu bir siyasi anlayışı gerektirdiğine işaret ederek bazı Arap ülkelerinde yaşanan olayların, bölgenin İsrail’in çıkarları doğrultusunda parçalanmasını amaçlayan projenin bir parçasını teşkil ettiğini belirtti.

Suriyeli medya araçlarının, bölgeyi kan gölüne çeviren silahlı terör grupları ile ilgili gerçekleri gün ışığına çıkarmak için yıllardır çaba harcadığını dile getiren Zoubi; Nil Sat Uydu Şirketinin, iki ülkenin ortak düşmanlarını teşhir ve ifşa eden Suriyeli medya araçlarının yayın frekanslarını engellemeye devam etmesi ve yaptırım uygulamasına hiçbir anlam veremediğini ibraz etti.

Zoubi; yaşanmakta olan gerçekleri dünya kamuoyuna nesnel bir şekilde aktarmak üzere Suriye’ye giriş yapmak isteyen 800 yabancı gazeteciye bu yönde izin verildiğini sözlerine ekledi.

Diğer taraftan Suriyeli medya araçları ile dayanışma içerisinde olduklarını dile getiren Mısırlı heyet üyeleri, geçtiğimiz dönemlerde Mısırlı medya araçlarının Suriye’de yaşanan olayları takip etmesini engelleyen şeyin Mısır’da bütün sokakları etkisi altına alan iç sorunlar olduğunu belirttiler.

Heyet üyeleri Suriye’ye düzenledikleri bu ziyaretin her anını değerlendirerek yaşanmakta olan gerçekleri Mısır ve dünya kamuoyuna taşıyacaklarını sözlerine eklediler.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.