HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’ye saldırının sebebi Filistin davasını desteklemesidir

Suriye Cumhuriyet Müftüsü Dr Ahmet Bedrettin Hassun; Filistin davasına tutunması, direnişi desteklemesi, bölgenin parçalanması ve zenginliklerine el konulmasıyla birlikte işgalci İsrail’in korunması yönünde hazırlanan komplolara karşı koyması nedeniyle Suriye’nin hedef alındığını belirtti.

Hindistanlı araştırmacı, aydın, gazeteci, politik analizci, sanatçılar ve turizm şirketleri temsilcilerinden oluşan bir heyeti dün kabulünde Hassun; Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın yönetime seçilmesinden itibaren reformlara büyük bir özen gösterdiğini ve bu bağlamda çaba harcadığını vurguladı.

El-Esad’ın Suriye’nin yapılandırılması ve kalkındırılması gayretinde olduğunu kaydeden Hassun; fakat ülke düşmanlarının kalkınmayı engelleme amacıyla kriz yaratma ve sorunlar çıkarmaya çalıştıklarını ifade etti. Hassun; ülke düşmanlarının kontrolleri altında bir kaos ortamı yaratmak istediklerini ekledi.

Suriye’de olup bitenlerin gerçeğini pratikte görmeleri için Hindistanlı heyete çağrı yapan Hassun; Arap ve batılı kimi medya araçlarının bulundukları iddiaların yalan ve iftiralardan ibaret olduğunu gerçeklerle pratikte görmelerine davet etti.

Müftü Hassun; Hindistan’ın uluslararası platformlarda Suriye’den yana tutumlarını övdü. Diğer yandan heyet üyeleri; Suriye’ye bulundukları ziyaretlerinin ilk iki gününde gördüklerinin, kimi medya araçlarının Suriye’ye ilişkin yayınladıkları haberlerin gerçekle ilgisi olmadığını kanıtladığını söylediler.

Heyet üyeleri; Suriye’nin en kısa zamanda tanık olduğu bu krizden kurtulması temennilerinde bulundular.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (57) içerik yüklenmiştir.