ArabistanHaberlerOrtadoğu

Suud Güçleri Avamiye Halkına Karşı Terör Estiriyor

Suudi güvenlik güçleri, yerleşim bölgelerinden olan el-Avamiye şehrindeki halka karşı işgalci politikalarının devamında bu şehirdeki bölgelerden birine saldırdı.

Suudi güvenlik güçleri daha sonra Muhammed Al-i Cevher isimli bir genci evinde tutukladı. Bu kuvvetler aynı zamanda evdeki eşyaları da tahrip ederek, mahalle sakinlerine gözdağı verdi.

Suudi kuvvetlerin el-Avamiye bölgesine düzenlediği saldırılar durmadı. Öyle ki, bu kuvvetler kısa bir süre önce de bu şehirde en az dört kişiyi tutuklamışlardı.

Suudi yetkililer bu politikaları, meşru haklarına ulaşmak için itiraz eden el-Avamiye halkını cezalandırmak için gerçekleştirmektedir.

Aynı zamanda El-Hayber Gazetesi, Hüseyin el-Sadık isimli Arabistan vatandaşı bir mahkûmun dosyasının, duruşmaya katılmaları konusunda ailesinin bilgisi ve izni olmadan Riyad Ceza Mahkemesine gönderildiğini açıkladı. Suudi kuvvetler bu genci iki yıl önce tutuklamıştı.

Bu Gazete aynı zamanda şunları yazdı: ‘Hüseyin el-Sadık’ın ailesi çocuklarının durumu hakkında bilgi almak için ed-Demmam Bilgilendirme Bürosunu aradıklarında, Suudi yetkililer bu aileye, çocuklarının mahkemesinin pazartesi günü düzenlendiğini söylediler. Hüseyin’in ailesi şimdiye kadar iddianamenin içeriği ya da bir avukat tayin edilmeden ya da avukat atanarak devam eden mahkeme süreci hakkında bir bilgiye sahip değiller.’

Konuyla ilgili olarak bazı özel kaynaklar da şu ifadelerde bulundu: ‘Hüseyin el-Sadık fiziksel ve psikolojik olarak işkenceye maruz kalmaktadır. Öyle ki, üç gün Özel Bakım Merkezlerine nakledilmiş ve üç aydan fazla bir süre tutulduğu tecrit hapsinde ailesiyle görüşmekten mahrum bırakılmıştır.’

Hüseyin el-Sadık, Arabistan’ın doğusundaki yerleşim bölgesi olan el-Katif’teki gönüllü hayır kuruluşlarındaki ve dini cemiyetlerdeki en belirgin aktivistlerden biri sayılmaktadır ve 1 Ekim 2015 tarihinde tutuklanmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.