ArabistanHaberlerOrtadoğu

Suud Hanedanı Çöküşün Eşiğinde !

Suudi Arabistan eski içişleri bakanı Ahmet Bin Abdulaziz, ezber bozan bir açıklama yaparak Arabistan içindeki perişan durum ve Suud rejiminin bölgede maceracı girişimlerinin , Suud hanedanını çöküşün eşiğine getirdiğini ifade etti.

İrna’nın bildirdiğine göre Suudi Arabistan eski içişleri bakanı Ahmet Bin Abdulaziz, Suud rejimi Veliaht prensinin yurt içi ve dışında yürütülen tüm yanlış siyasetlerin sorumlusu olduğunu kaydederek Suudi prens Muhammed Bin Salman’ın darbeyi aratmayan bir girişimle ülkede iktidarı kendi tekelinde topladığını vurguladı.

Ahmet Bin Abdulaziz açıklamasının devamında Bin Salman’ın işbaşına gelme şekli ve Suudi hanedan üyelerine yönelik tavırları ve yurt dışındaki yayılmacı girişimleri, Suud rejiminin çöküşünün en önemli etkenleri sayılabileceğini belirtti.

Öte yandan Al-i Suud muhaliflerinden olan Kanada mukimli Ömer Bin Abdulaziz El-Zehrani yaptığı Twitter paylaşımında yakında Arabistan’da yaklaşık 4 bin sosyal paylaşım siteleri kullanıcısının yakalanacağı konusunda uyarıda bulunarak, tutuklanacak olan kişilerin listesinin içişleri bakanlığında olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.