ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Suud rejimi yabancı teröristleri orduya asker olarak alıp Yemen ile savaştırıyor

Arabistanlı esir asker, Suudi rejiminin yabancı teröristler içerisinden asker topladığını bildirdi.

Yemen halk güçleri tarafından esir edilen Suudi asker dün Fars Haber Ajansına yaptığı açıklamada, Suudi rejiminin yabancı teröristler içerisinde asker toplayarak Güney Yemen’e göndermek istediğini ve bu kiralık askerlerin Arabistan’dan düzenli maaş aldıklarını ifşa etti.

Suudi rejiminin ailesine zarar vermesinden endişe ettiği için adının açıklanmasını istemeyen söz konusu Suudi esir asker, Yemen’e giren Suudi askerlerinin önemli bir bölümünün Somalili ve Sudanlı gençlerden ibaret olduğunu ve bunların daha önce Arabistan’da çalışan işçiler olduklarını söyledi.

Söz konusu Suudi asker, Suudi prenslerin bir takım ülkelerin koordinesiyle Yemen ordusuna karşı savaşmak için asker toplama çalışmalarını direkt olarak yürüttüklerini belirtti.

Öte yandan Yemen Halk Direniş Güçleri komutanlarından biri bu konuda yaptığı açıklamada şimdiye kadar Yemen’in Maarib eyaletinde çıkan çatışmalarda çok sayıda yabancı askerin esir alındığını, Suudi rejimi bayrağı altında savaşa giren bu yabancı askerlerin muhtelif ülkelere mensup olduklarını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.