ArabistanHaberlerİranLübnanOrtadoğu

Suudi Arabistan kendi yaptıklarına bakmadan İran ve Lübnan’ı suçladı

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, bu ülkenin Suriye’deki terör örgütlerine verdiği askeri-mali desteklere değinmeden İran ve Lübnan’ı Suriye gelişmelerine karışmakla suçladı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Suud El Faysal, Amerikalı meslektaşı John Kerry’yle birlikte katıldığı ortak basın toplantısında, Kerry’yle görüşmesiyle ilgili olarak “ABD Dışişleri Bakanıyla yapıcı görüşmemiz oldu. Bu görüşmede Suriye başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası birçok mesele ele alındı” dedi.

“El Arabiye” kanalının dün can olarak yayınladığı bu toplantıda Suud El Faysal ayrıca, Suriye’yle ilgili gelişmelerden söz ederken, Riyad’ın Suriye’deki terör örgütlerine askeri ve mali destekler yollama girişimlerine değinmeksizin İran ve Lübnan Hizbullah Hareketini Suriye’nin içişlerine karışmakla suçlıyarak “Bu tehlikeli bir durum ve Suriye’yi artık işgal altında bir ülke olarak tanımlamak lazım” diye ileri sürdü.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı El Faysal açıklamalarının devamında, ABD’nin Suriye muhaliflerine silah göndermeye karar verdiğinden çok memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (15) içerik yüklenmiştir.