FilistinHaberlerOrtadoğu

Suudi Arabistan Kralı 2 bin Filistinliye ücretsiz hacc yaptıracak

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin Hükümeti, Vakıflar ve Dini İşler Bakanlığı ile Esirler Bakanlığı aracılığıyla, esir ve şehitlerin ailelerine kendi hesabından hac yapma imkanı veren Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz’e teşekkür etti.

Suudi Arabistan Kralı, Başbakan İsmail Heniyye ile şehit ve esir ailelerinin basın toplantıları aracılığıyla yaptığı çağrıya olumlu cevap vererek, bu yıl hac ayında esir ve şehit ailelerinden 2 bin kişiyi tüm masraflarını karşılayarak hacda misafir edeceğini açıklamıştı.

Vakıflar Bakanı dün (18 Ağustos Çarşamba) Gazze’de düzenlediği basın toplantısında, Filistin Hükümeti’nin Suudi Arabistan Kralı’nın bu ikramını memnuniyetle karşıladığını ve bu ikramın şehit ve esirlerin ailelerinin yüzünü güldürdüğünü söyledi.

Suudi Arabistan’ın Filistin halkının direnişine verdiği desteğe dikkat çeken Vakıflar Bakanı, Suudi Arabistan Kralı’nın her hac mevsiminde bu tür ikramlarda bulunduğunu ve geçen yıl da esir ve şehit ailelerinden 2 bin Filistinlinin Suudi Arabistan Kralı’nın misafiri olarak hac yaptıklarını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.