AfrikaArabistanHaberlerOrtadoğu

Suudi Arabistan Kralı, Muhammed Adli Mansur’a tebrik mesajı gönderdi

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz, Mısır’da ordunun açıkladığı, geçici olarak ülkeyi yöneteceği bildirilen Mansur’a tebrik mesajı gönderdi. Suudi Arabistan Kralı’nın alelacele darbeyi tebrik etmesi yeni yönetim ile eski yönetimin arasında bir fark olmadığını belgelemektedir.

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz, Mısır’da yönetime el koyan ordunun açıkladığı yol haritası uyarınca, cumhurbaşkanlığı seçimi yapılana kadar ülkeyi yöneteceği duyurulan Muhammed Adli Mansur’a tebrik mesajı gönderdi.

Abdulaziz, Genelkurmay Başkanı Abdulfettah es-Sisi’yi de kutladı. Kral Abdulaziz, Anayasa Mahkemesi Başkanı Mansur’a gönderdiği tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi: ”Sizi, Mısır’ın bu kritik döneminde ülkeyi yönetecek olmanız dolayısıyla kutlarız. Allah’a, kardeş Mısır halkının hayallerini gerçekleştirebilmeniz yolunda yükünüzü hafifletmesi için dua ediyoruz. Mısır ordusunu, General Abdulfettah es-Sisi’nin şahsında tebrik ediyor, ülkeyi nereye çıktığı belli olmayan bu tünelden çıkardıkları için kendilerini kutluyoruz. Allah Mısır’ın istikrarını ve güvenliğini korusun.’

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mayıs 2024 (79) içerik yüklenmiştir.