ArabistanHaberlerOrtadoğu

Suudi Arabistan Milli Muhafız Alayı Bakanı Türkiye’yi ziyaret edecek

Suudi Arabistan Milli Muhafız Bakanı Prens Mut’ib bin Abdullah bin Abdülaziz yarın Türkiye başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine resmi bir ziyaret için Türkiye’ye gidecek.

Prens Mut’ib, Türkiye ziyareti sırasında Başbakan Erdoğan tarafından kabul edilecek, üst düzey yetkililerle görüşecek. Görüşmelerde iki dost ülke ikili ilişkileri ve ortak ilgi alanına giren bölgesel konularda yaşanan gelişmeler ele alınacak.

Görüşmeler sırasında ayrıca Suudi Arabistan Milli Muhafız Bakanı yetkililere ve Türkiye halkına Suudi Arabistan Kralı Abdullah ve Savunma Bakanı Veliaht Prens Selman bin Abdülaziz’in selamlarını iletecek.

Prens Mut’ib Türkiye ziyareti öncesi Suudi Arabistan Haber Ajansı (SPA)’ya yaptığı açıklamada Suudi Arabistan bölgesel ve uluslararası sorumluluk çerçevesinde, iki ülke arasında artan seçkin ilişkiler ışığında dost ülke Türkiye ile tarihi bağlar ile bağlı olduğunu söyledi.

Bakan Mut’ib açıklamasında Türkiye ve Suudi halkının çıkarlarına hizmet eden ve bölgede barış, istikrar ve güvenin desteklenmesi için Suudi Arabistan’ın Türkiye Cumhuriyeti ile daha fazla ikili işbirliği arayışında olduğunu sözlerine ekledi.

Bilindiği gibi Arabistan, Suriye konusunda teröristlere destek veren Türkiye ve Katar’la birlikte hareket ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.