AsyaHaberler

Suudi Arabistan, müslüman Yemen halkını bombalıyor

Suudi Arabistan savaş uçakları, Yemen’in kuzeyinde Hezain bölgesindeki Yemen’li mültecilerin kampına saldırdı. Saldırıda bir grub Yemenli hayatını yitirdi. Bir grup’ta yaralandı.

Suudi Arabistan savaş uçakları, Yemen’in Sa’de bölgesine bağlı Kataber şehrine de saldırarak bölgeye yaklaşık 900 dolayında füze fırlattıkları kaydedildi.

Suudi Arabistan savaş uçakları ile Yemen hükümet güçleri önceki gün, eş zamanlı olarak, es Semih şehrinin doğu bölgelerindeki kuşatmayı kırmak için saldırı düzenlediği fakat direnişçilerin yoğun mukavameti karşısında geri çekilmek zorunda kaldıkları. El Husi grubu direnişçilerinin bu mukavvamette, çok sayıda ganimet ve teçhizatı ele geçirdikleri bildirildi.

El Husi grubu savaşçılarının, Yemen ve Suudi Arabistan savaş helikopterlerinin, Sa’de bölgesine asker indirme çabalarını de etkisiz hale getirdikleri kaydedildi.

El Husi hareketi tarafından yapılan açıklamada, Yemen ve Suudi Arabistan güçlerinin ortak saldırısına karşı verilen mücadeleye işaretle “Yemen hükümetinin istemesi durumunda iç sorunları çözmek için görüşmelere” hazır olunduğu kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.