ArabistanHaberlerOrtadoğuSuriye

Suudi Arabistan Rejimi Düşman Siyonist Ajandaları Uyguluyor

Direniş Alternatifini Desteklemek İçin Arap İslam Topluluğunun düzenlediği Forum katılımcıları direnişin Suriye’ye karşı düzenlenen komployu hezimete uğratmanın tek ve en iyi yöntemi olduğunu ifade ettiler.

Bugün Şam Otelinde faaliyetlerini tamamlauan forum katılımcıları bir deklarasyon yayınladı. Katılımcılar, Suriye halkı, ordusu ve yönetiminin teröre karşı mücadele ve direniş tercihini desteklemeye devam edeceklerini dile getirerek Suriye’nin toprak ve tarihsel bütünlüğü ve kimliğinin bütün planların üstünde olduğunu vurguladılar.

Arap ve İslam âlemlerindeki direniş hareketlere karşı alınan kararları kınayan katılımcılar, direniş kültürünü güçlendirmek ve yükseltmek için Arap ve İslam dünyasındaki çabaları birleştirme çağrısında bulundular.

Suudi Arabistan Rejimi Düşman Siyonist Ajandaları Uyguluyor

Suudi Arabistan rejiminin Vahhabi-Siyonist düşüncelerinin ve bu düşüncelerin ürünlerinin bütün insanlığa ve İslam alemine karşı olduğuna dikkat çeken katılımcılar; Suudi Arabistan Rejiminin Arap İslam dünyasına düşman ve Siyonizm ile Filistin halkı arasındaki tarihi çelişkiyi çarpıtmaya hizmet eden ajandaları ve bu ajandaların destekçilerinin planlarını uyguladığını beyan etti.

ABD, Suudi Arabistan ve Siyonizm’in Yemen halkını hedef alan saldırılarını ve katliamlarını şiddetle kınayan katılımcılar, Arap ve Uluslararası aktörlerine, bağımsızlığını ve geleceğini kendisinin belirlemesi hakkını savunabilmesi için Yemen halkını her alanda destekleme çağrısında bulundu.

Irak topraklarının bütünlüğünün ve bu topraklarda Irak Hükümeti, IŞİD terör örgütünün varlığına tamamen son verme, kararının baki kalmasının önemine dikkat çeken katılımcılar; IŞİD ve bütün tekfirci terör örgütlerine karşı verilen mukaddes mücadeleyi desteklediklerini ve onayladıklarını vurguladılar.

Arap Ligi ve İslam Konferansı Arap İslam Toplumunu Temsil Etme Gücünü Kaybetmiştir

Forum katılımcıları; Direniş Alternatifini Desteklemek İçin Arap İslam Topluluğunun, Arap İslam dünyasını temsil eden ve yansıtan gerçek bir topluluk olduğuna ancak Arap Ligi ve İslam Konferansı Örgütü gibi yapılanmaların ümmetin düşmanlarını ve gericiliği destekleyerek temsil güçlerini kaybettiklerine dikkat çektiler.

Foruma 28 Arap ve İslam Devletinden Temsilciler Katıldı

Deklarasyon katılımcıların, ABD gericiliği, Siyonizm ve Arap gericiliği ile somutlanan ümmet düşmanlarına karşı direniş ve mücadele alternatifini büyütme ahdini yinelemeleri ve Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’a saygı ve selamlar ibareleriyle noktalandı.

Hatırlanacağı üzere Forum katılımcıları deklarasyonun yayınlandığı son oturumdan önce düzenledikleri bir oturumda katılımcılar, tekfirci terör örgütleri aracılığı ile maruz kaldığı vahşi savaş karşısında Suriye’yi ve direnişi desteklemeye devam edeceklerini ve Suriye’ye karşı her türlü dış müdahaleyi şiddetle reddedeceklerini dile getirmişlerdi.

Direniş Alternatifini Desteklemek İçin Arap İslam Topluluğu forumu önceki gün 28 Arap ve İslam devletin katılımıyla Şam’da El Esad Opera Kültür Sanat Merkezinde faaliyetlerine başlamış ve iki gün süresince Suriye ve Irak’ın maruz kaldığı komplolar ve bu komplolar karşısındaki direnişin büyütülmesi yöntemlerini tartışılmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.