AsyaHaberler

Suudi Arabistan topraklarına girmedik

Yemen’de el Husi grubunun, Suudi Arabistan topraklarına girdiği şeklindeki iddialar, Husi grubu tarafından şiddetle yalanlandı.

El Husi grubu sözcüsü, Husi grubu güçleri hiçbir şekilde, Suudi Arabistan topraklarına girmedi.

Suudi Arabistan güçleri tarafından yürütülen saldırıların da, bu iddiaların gerçek dışı olduğunu gösterdiği gibi saldırıların planlı olduğunu ortaya koymaktadır” diye konuştu.

Husi grubu sözcüsü Muhammed Abdusselam, el Alem televizyonuna yaptığı açıklamasında, Suudi Arabistan güçleri, sınır bölgelerinden özellikle Cebel Dehan bölgesinden Yemen içlerine girmeye çalışınca, Husi grubu güçleri, Suudi Arabistan güçlerine karşılık vermiştir. Bu saldırıda, Suudi Arabistan güçleri karşılık veremeyince geri çekildiğini ve Suudi Arabistan askerlerinden bir grubunun esir alındığını söyledi.

El Husi grubu sözcüsü açıklamasında, Suudi Arabistan hükümeti, Sade savaşında, Yemen hükümetine destek veriyor. Çünkü, Yemen hükümeti, Suudi Arabistan’ın mali desteği olmaksızın, bu savaşı sürdüremez. Milyarlarca dolara mal olan bu savaşın uzatılmasına gücü yetmez. Husi grubu Suudi Arabistan topraklarına girmemiştir. Girmesi için de bir neden yoktur diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.