ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Suudi Arabistan Yemen’de İsrail’in silahlarını deniyor

Suudi Arabistan Yemen’de İsrail’in silahlarını deniyor.“Müctehid” isimli ünlü Suudi Arabistanlı Twitter kullanıcısı Suudilerin Yemen saldırısında İsrail yapımı silahları kullanmasına ilişkin “Haliç Online” sitesinde yayınlanan bir makalaeyi doğruladı.
El Naşre’nin haberine göre, sosyal medyayı altüst etmekle tanınan “Müctehid” isimli ünlü Suudi Arabistanlı Twitter kullanıcısı Suudilerin Yemen’e karşı savaşta İsrail yapımı silahları kullanmasına ilişkin “Haliç Online” sitesinde yayınlanan bir makalaeyi doğruladı.

Güvenilir kaynaklara dayanan bu makaleye göre, Suudi Arabistan’a ait hava kuvvetlerinin kullanılması yasak İsrail yapımı bombalar ve füzelerle donatılarak, Ensarullah Hareketi’nin kontrolü altında bulunan bölgelere saldırı yapmak için kullanılıyor.

Kendi özel haber kaynakları vasıtasıyla bu olayı onaylayan “Müctehid” ise Suudi güçlerin sözü geçen saldırılar dolayısıyla İsrail’in silahlarını deneyerek bu silahların sahip olduğu tahrip oranını ortaya çıkarmaya çalıştığını bildirdi.

Yukarıda yer alan makale ise ABD Kongresi İstihbarat Komitesi’ne yakın kaynakların bilgilerine göre yazılıp yayımlanmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.