ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Suudi Arabistan, Yemen’de Yaşadığı Hezimete Kılıf Arıyor

Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan Arap Koalisyonunun Komutanı Prens Fahd Bin Türki Bin Abdulaziz, Sudanlı bir grup gazeteciyle yaptığı görüşmede Yemen’le ilgili açıklamalarda bulundu.

“Bu bizim savaşımız ve karşımızdaki düşman sürekli yöntemlerini yenilemeye çalışıyor” diyen Prens Fahd Bin Türki Bin Abdulaziz, “İran ve Hizbullah’ın, Ensarullah Hareketine sadece silahlanma konusunda değil, teknoloji ve eğitim konusunda da destek verdiğini” söyleyerek Koalisyonun Yemen’deki başarısızlığını örtmeye çalıştı.

Sudanlı gazetecilerle Cidde’de bir araya gelen Prens Fahd Bin Türki, Arap Koalisyonunu, Yemen sahasında başarılı göstermek için “Midi kentinin işgalini‘ anlatarak, Kolasiyon güçlerinin Yemen’de ilerlemeye devam ettiğini iddia etti.

Yemen’de sivil yerleşim yerlerinin, pazarların ve düğünlerin vurularak binlerce sivilin öldürülmesine hiç değinmeyen Prens Fahd Bin Türki, “Yemen’de istikrarın sağlanması için çalışmaya devam edeceklerini” söyledi.

Riyad’da yaşayan ve Yemen’e gelemeyen Mansur hadi, hükümetinin ve ona bağlı güçlerin görevlerinin tam anlamıyla yerine getirdiklerini iddia eden Prens Fahd Bin Türki, Yemen’de kontrolün tam sağlanmasından sonra, “Arap Koalisyonunun, Hadi güçlerinin eğitim, donatım ve rehabilitasyon için görev üstlenebileceğini” vurgulayarak Arap Koalisyon güçlerinin Yemen’deki işgalinin uzun süre devam edeceğinin işaretini verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.