ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Suudi Arabistan’da Tahtı Paylaşamayan Kral Ve Veliahtlar Arasındaki İhtilaflar, Başarısız Bir Darbe Provasıyla Son Buldu

Bazı haber çevreleri, dün gece Riyad’da Arabistan kralının sarayı etrafında çatışma ve silah seslerinin duyulduğunu bildirdiler.

Alınan haberlere göre çatışmaların ardından Arabistan kralı ve veliahtının sığınağa götürüldüğü ve özel askeri birliklerce koruma altına alındığı bildirildi.

Bu arada bazı kaynaklar kral ve veliahtın Riyad etrafından Amerikan güçlerinin kontrolündeki bir üsse götürüldüğünü bildirdiler.

Bazı çevreler de Suud kralının elinden yaralandığı ve hastaneye götürüldüğünü bildirmekteler. Bazı kaynaklar ise bu ülkede bir darbe girişiminden bahsettiler.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir Şahzade ise dün gece yaşananların bir darbe girişimine benzediğini ve veliahtın gerçekleri gizlediğini söyledi.

Amerikan medyası ise Arabistan kara kuvvetleri komutanının liderliğinde bir darbe girişiminin olduğunu bildirdi.

Bazı kaynaklar da bu girişimin Velid Bin Tallal’a bağlı Milli Muhafız Alayı tarafından bir darbe girişimi olduğunu iddia ettiler.

Riyad polisi ise bir kaç saat sessizlikten sonra Kral’ın Sarayı’nın etrafında bir drone görüldüğünü ve ona ateş edilerek düşürüldüğünü bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Mayıs 2022 (6) içerik yüklenmiştir.