ArabistanHaberlerOrtadoğu

Suudi Arabistanlı alimin mahkeme kararına erteleme geldi

Suudi Arabistan Mahkemesi, bu ayın sonunda din alimi Şeyh Nemr Bakır el Nemr hakkındaki mahkeme kararını açıklayacağını bildirdi.

El Alem’in haberine göre, Riyad mahkemesi Salı günü Arabistan Başsavcılığının, din alimi Şeyh Nemr Bakır’ın mahkeme kararının incelenmesi talebi üzerine bir oturum düzenlediği, sözkonusu oturumda 2014 Ağustos ayının sonunda nihai kararın verileceği belirtildi.

Bu arada çeşitli hukuk merkezleri ise din alimi Şeyh Nemr hakkındaki suçlamaların tamamen haksız olduğunu ve bir bahaneden ibaret olduğunu bildirdiler.

Öte yandan Şeyh Nemr’in oğlu, Muhammed Bakır El Nemr, Riyad mahkemesinin erteleme kararını müsbet niteleyerek mahkeme başkanından Şeyh El Nemr’ı tutuklayan görevlilerinde mahkeme salonunda hazır bulunmasını istedi.

İslami ülkelerin Dini şahsiyetleri ve taklit mercileri, Şeyh Nemr’e karşı her haksızlık ve tepkinin kötü sonuçlarına değinerek, S. Arabistan kralı Abdullah Bin Abdulaziz’den Şeyh Nemr’in serbest bırakılmasını istediler.

Bu arada son günlerde Şeyh Nemr’in Arabistan zindanlarında tutuklu bulunmasına yönelik itiraz gösterilerinin bir çok ülkede de düzenlendiği dikkatlerden kaçmıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (60) içerik yüklenmiştir.