Asya

Suudi koalisyon savaş uçakları Yemen’in Marib eyaletini bombaladılar

Yemen ordusu güçleri ve Halk komiteleri güçlerinin Marib’de ilerledikleri bir sırada işgalci Suudi koalisyonu savaş uçakları eyalete yönelik ağır bombardıman saldırısı düzenledi.

El’Mesire kanalına göre, direniş güçleri Ma’rib cephesinde ilerlerken Suudi savaş uçaklarının Marib şehrinin batı kesimini ağır bir şekilde bombaladığı anlaşılıyor.

Yemenli direniş güçleri, son haftalarda Ma’rib savaşı sırasında büyük saha kazanımları elde ettiler.

Şu anda, Suudi saldırgan koalisyonu, Yemen güçlerinin Ma’rib cephesindeki yıldırım operasyonu nedeniyle geniş bir baskı altında.

Stratejik ve petrol zengini Ma’rib eyaletini kurtarma operasyonunun yeni aşaması iki aydan fazla bir süredir devam ediyor ve Yemen güçleri Ma’rib şehrine yaklaştı.

Yemen Dışişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Ma’rib Cephesinin son yıllarda yabancı güçler ve terörist gruplar tarafından işgal edildiğini ve Suudi koalisyonunun, özellikle de Ma’rib Cephesinin tüm askeri operasyonların başlangıç ​​noktası olduğunu söyledi.

Bu arada Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Tuğgeneral Yahya Serie, Suudi Arabistan’ın Abha havaalanına yönelik askeri tesislerin hedef alındığını duyurdu.

Yahya Serie, bu operasyonda “Qasif K2” uzun menzilli İHA’ların kullanıldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.