ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Suudi Koalisyonun Yemen’de İşlediği Cinayetler İsrail’in Filistin’deki Cinayetlerinin Bir Benzeridir

Bahreyn 14 Şubat Gençlik Koalisyonu bir bildiri yayımlayarak; Amerika-Suudi koalisyonun Yemen’in Sanaa kentinde yaklaşık 50 öğrencinin ölümüne neden olan saldırısını kınadı.

Bahreyn 14 Şubat Gençlik Koalisyonu Suudi-Amerika koalisyonunun Yemen’de öğrencileri taşıyan bir otobüse yönelik saldırısını kınamak amacıyla yayımladığı bildiride, Suudi koalisyonun Yemen’de İşlediği cinayetlerin Siyonist Rejim’in Filistin’deki cinayetlerinin bir benzeri olduğu belirtti.

Bildiride ayrıca; koalisyon (Suudi-Amerika) savaş uçakları dünyanın ve insan hakları savunucusu olduğunu iddia eden ülkelerin gözü önünde kalabalık bir pazarda öğrencileri taşıyan bir öğrenci servisine saldırarak 50 çocuğu öldürdü ve 77 çocuğu da yaraladı öyle ki bu çocuklar yaz okulu kapsamında Kuran-ı Kerim öğrenmeye gidiyordu. Bu tür bir terörist saldırısına yönelik sadece kınamak yeterli değil ve uluslararası camiadan Suudi Arabistan’ın bu cinayetlerine karşılık daha net kararlar almasını istiyoruz, ifadelerine yer verildi.

Suudi savaş uçakları geçtiğimiz gün Yemen’in kuzeyinde bulunan Zayhan şehrini bombaladı.

Ensarullah Hareketi haber birimi tarafından verilen bilgiye göre, saldırıda Zayhan’daki bir pazar hedef alındı ve saldırı sonucu Yemenli 39 kişi şehit oldu ve çoğunluğu çocuklardan oluşan 51 kişi de yaralandı.

Yemen Sağlık Bakanlığı ise Perşembe günü Suudi koalisyon savaş uçaklarının Saade kentinde bulunan Zayhan ilçesinde öğrencileri taşıyan bir otobüse yönelik saldırısında 50 kişi şehit oldu ve 77 kişi de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.