ArabistanFilistinHaberlerOrtadoğu

Suudi krallık rejiminin terörist İsrail rejimiyle işbirliği ve Filistin davasına ihaneti

IŞİD terör örgütünün Kerkük’ün güneyinde bir bölgeye düzenlediği kimyasal saldırıda bir kaç kişinin yaralandığı bildirildi.

El-Yevm’us Sabii haber ajansının bildirdiğine göre IŞİD terör örgütünün dün gece Kerkük’ün güneyinde yer alan El-Beşir köyüne düzenlediği saldırılarda Kürt pişmerge güçlerinden bir kaçı kimyasal gazlar sonucu zehirlendi.

Teröristlerin bu saldırıda Klor gazı kullandıkları açıklandı.

kısa bir süre önce DAİŞ’ten temizlenen Beşir köyü daha önce de terör örgütünün kimyasal saldırısına hedef olmuştu.

Reşad kasabasına geçen militanlar oradan kimyasal silah içeren havan topları ve füzelerle Beşir köyüne saldırmış, köye düşen 7 füzenin ardından gaz kokusu yayılmaya başlamıştı. Söz konusu saldırıda biri ağır 8 kişi yaralanmış çok sayıda insan da kimyasal gazlardan etkilenerek zehirlenmişlerdi.

Irak’tan ulaşan bir diğer haberde ise Irak ortak operasyon komutanlığı yazılı bir açıklama yaparak son 24 saat içinde ülkenin muhtelif bölgelerinde terör örgütlerinin mevziilerine yönelik 57 hava operasyonunun düzenlendiğini, bu saldırılarda teröristlerden 50’yı aşkının öldürüldüğünü onlara ait çok miktarda askeri araç ve gereçlerin de imha edildiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (23) içerik yüklenmiştir.