AsyaHaberler

Suudi polisinden Hacc ziyaretçilerine kötü davranış

Suudi Arabistan’da tutuklanan ve bir süre önce serbest bırakılan İranlı İslam alimi Şeyh Muhammed Germab Deşti, Suudi Arabistan polis güçlerinin özellikle Mekke ve Medine kentlerinde İranlı ziyaretçilere karşı kötü davranışlarına son verilmesini istedi.

Cuma akşamı El’Alem haber kanalına demeç veren Germab Deşti, Suriyeli bir ziyaretçinin yalan şehadeti üzerine Arabistan polis teşkilatı bünyesinde çalışan Emribil Maruf ve Nehyi Anil Munker güçleri tarafından, Resulullah (sav) sahabelerinden birine küfür etme suçundan tutuklandığını belirtti.

Şeyh Germab Deşti ayrıca Arabistan polisinin, çeşitli dua ve ziyaretnamelerin Medine halkı arasında dağıtılmasını engellediğine işaretle, Suudi Arabistan’ın buna izin verdiğini fakat Emribil Maruf ve Nehyi Anil Munker güçlerinin buna engel olduklarını ve söz konusu kitaplara el koyduklarını, bunun ise söz konusu güçler ve hükümet arasında ihtilafın bulunduğunun göstergesi olduğunu söyledi.

İranlı din alimi Emribil Maruf ve Nehyi Anil Munker güçlerinin Suudi Arabistan’da önemli nüfuza sahip olduğunu, yapılan suçlamalardan kanıt göstermekle bile kurtulamayacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.