ArabistanHaberlerOrtadoğu

Suudi prens Selman Bin Abdulaziz’e işkence

Suudi Arabistan’ın eski ve müteveffa kralı Melik Abdullah’ın damadı Prens Selman Bin Abdulaziz’in tutuklanıp, işkenceye maruz kalmasının ardından eski kraliyet ailesinin avukatı, Al-i Suud rejimi aleyhinde ifşaatta bulundu.

Prens Selman Bin Abdulaziz’in Lübnan kökenli Fransız avukatı Eli Hatem bu bağlamda yaptığı açıklamada, Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın talimatı üzerine özel muhafız güçlerinin Selman Bin Abdulaziz’in kaldığı konuta baskın düzenleyerek, babası, eşi ve küçük yaştaki kızının gözü önünde onu darp ettikten sonra bilinmeyen bir noktaya götürdüklerini ortaya çıkardı.

Hatem, Muhammed Bin Selman’ın bu girişim ile ilgili şimdiye kadar herhangi bir resmi açıklama yapılmadığını söyledi.

Tutuklanan Suudi Prens avukatı açıklamasının devamında, acemi Bin Selman’in ABD için bir korkuluk niteliğinde olduğunu, ABD Başkanı Donald Trump’ın bu ham ve mevki düşkünü genci gaza getirerek, Suudi petro-paralarını kazanmaya çalıştığını belirtti.

Paris’te mukim olan Fransız avukat, ABD’nin esas amacının bölge ülkelerini yıpratmak ve karıştırmak olduğunu, böylece Fars Körfezi ülkelerinin kaynaklarını yağmalamaya çalıştığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.